DOLAR 33,0815 0.83%
EURO 36,0220 1.15%
ALTIN 2.519,32-0,38
BITCOIN 2120571-2,97%
İstanbul
30°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

WFP VE PARTNERLERİ, ALANINDA İLK TAŞIMACILIK EĞİTİM MERKEZİNİ BATI AFRİKA’YA GETİRİYOR
  • 46Haberler
  • Gündem
  • WFP VE PARTNERLERİ, ALANINDA İLK TAŞIMACILIK EĞİTİM MERKEZİNİ BATI AFRİKA’YA GETİRİYOR

WFP VE PARTNERLERİ, ALANINDA İLK TAŞIMACILIK EĞİTİM MERKEZİNİ BATI AFRİKA’YA GETİRİYOR

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), Batı Afrika genelinde ulaşım ve lojistik kapasitelerini artırmayı amaçlayan birinci sınıf Taşımacılık Eğitim Merkezi’ni Gana, Accra'da kurmak için global şirketlerle iş birliği yapıyor. Merkez, lokal ulaşım pazarlarına yeni uzmanlar kazandıracak ve onların gıda ve ilaç gibi hayati önem taşıyan ürünleri bölge genelinde daha verimli şekilde ulaştırmaları için gerekli donanımı sağlayacak.

ABONE OL
Temmuz 21, 2022 13:54
WFP VE PARTNERLERİ, ALANINDA İLK TAŞIMACILIK EĞİTİM MERKEZİNİ BATI AFRİKA’YA GETİRİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Carrier, Renault Trucks ve Toyota Tsusho gibi sektörünün önde gelen oyuncularını bir araya getiren Gana Hükümeti ve WFP, alanının ilk örneği olan merkezde yılda 400 kişiye kadar ücretsiz online ve uygulamalı eğitim sunacak. Karayolu taşımacılığı, filo yönetimi ve ısıya duyarlı ürünlerin güvenli taşınması konularında en iyi uygulamalar konusunda eğitimler verilecek. İnsani yardım kuruluşları, hükümette ve yerel özel sektörde görevli olan personeller, bu eğitimlere katılacak.

WFP Tedarik Zinciri Direktörü Alex Marianelli, açıklamasında; “Son birkaç yılda, güçlü ve dayanıklı tedarik zincirlerinin ne kadar önemli olduğunu gördük. Bu eğitim merkezi, Batı Afrika’da daha güçlü tedarik zincirleri oluşturmaya yönelik kritik bir adım. WFP, Batı Afrika’da uzun bir geçmişe sahip. Bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmaktan ve iş partnerlerimiz sayesinde lider uzmanlar aracılığıyla en son bilgilere erişim sağlayacak olmaktan heyecan duyuyoruz” diye belirtti.

Tedarik zincirinde artan yerel kapasiteler ve uzmanlık, WFP’nin Batı Afrika’daki savunmasız topluluklarda acil durum ve direnç sağlama operasyonlarını destekleyecek.

Merkezin inşaatının, mevcut WFP Birleşmiş Milletler İnsani Müdahale Deposu operasyonlarının bir parçası olarak Gana Hükümeti tarafından bağışlanan arazide, Japonya Hükümeti’nin mali desteğiyle bu yıl başlaması planlanıyor.

Merkez aracılığıyla iş ortakları ve paydaşlar, eğitim fırsatlarının eksikliği ve sınırlı teknik bilgi de dahil olmak üzere Batı Afrika genelinde ulaştırma sektörünün gelişimini engelleyen zorlukları ele almayı amaçlıyor.

# # #

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı, acil durumlarda hayat kurtaran ve gıda yardımı ile savaş, afet ve iklim değişikliğinin etkisinden kurtulan insanlar için barış, istikrar ve refaha giden bir yol inşa eden dünyanın en büyük insani yardım kuruluşudur. WFP’yi Twitter’da @WFP, @WFPLogistics, @WFP_WAfrica ve @wfp_media hesaplarından takip edebilirsiniz.

Carrier Global Corporation, insanlar ve gezegenimiz için önemli olan dünya çapında en kapsamlı sağlıklı, güvenli, sürdürülebilir ve akıllı bina ve soğutma zinciri portföyü ile müşteri öncelikli, yenilikçi çözümler yaratır. Daha fazla bilgi için, corporate.carrier.com adresini ziyaret edebilir veya @Carrier hesabından sosyal medyada Carrier’ı takip edebilirsiniz.

Renault Trucks, 2040 yılına kadar fosilsiz yakıtlı araçlar sunmaya kendini adamış, 2030 yılına kadar satışlarının yarısını tamamen elektrikli araçlara dönüştürmeyi, önleyici bakım ve iyi programlanmış ikinci ömür ile araçların kullanım süresini sürekli olarak artırmayı hedefleyen, taşımacılık çözümlerinde bir dünya lideridir. Daha fazla bilgi için renault-trucks.com veya https://www.linkedin.com/company/renault-trucks adresini ziyaret edebilirsiniz.

Toyota Group’un 1948 yılında kurulan bir ticaret bölümü olan Toyota Tsusho Corporation, 2019 yılında Toyota’nın Afrika pazarına yönelik satış ve pazarlama operasyonlarını devralmasının ardından tüm kıtayı kapsayan bir iş ağını yönetiyor. Daha fazla bilgi için https://www.toyota-tsusho.com/english/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.