DOLAR 32,7600 -0.11%
EURO 35,3317 -0.09%
ALTIN 2.444,17-0,55
BITCOIN 2174177-0,12%
İstanbul
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

NBA Finalleri 2023 – Tek parmakla selamlama ve Jimmy Butler ile Miami Heat’i birbirine bağlayan derin bağlar
  • 46Haberler
  • Spor
  • NBA Finalleri 2023 – Tek parmakla selamlama ve Jimmy Butler ile Miami Heat’i birbirine bağlayan derin bağlar

NBA Finalleri 2023 – Tek parmakla selamlama ve Jimmy Butler ile Miami Heat’i birbirine bağlayan derin bağlar

ABONE OL
Haziran 12, 2023 04:48
NBA Finalleri 2023 – Tek parmakla selamlama ve Jimmy Butler ile Miami Heat’i birbirine bağlayan derin bağlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

JIMMY BUTLER OLARAK ve Max Strus, 2023 NBA Finalleri’ndeki her Miami Heat maçına hazırlanırken bir ritüelleri var. Bu, Butler’ın tüm takım arkadaşlarıyla geliştirmek için elinden geleni yaptığı bir şey. Bazen bu bir el sıkışmadır, bazen bir dizi el sıkışmadır — ama Strus’un durumunda bu sadece bir parmaktır.

Butler ve Strus’un yolları yerde kesişirken, el sıkışacakmış gibi yaparlar ve sonra her biri, ister inanın ister inanmayın, karşılıklı hayranlıklarını ifade ederek orta parmaklarını hızla kaldırırlar. Heat’teki diğer pek çok kişi gibi, Strus’un da jest için bir köken hikayesi var.

Strus, ESPN’e “Buradaki ilk yılımda çok fazla bire bir oynadık ve işler iyice yoğunlaştı ve birbirimize çokça ‘F You’ demeye başladık” dedi. “Bir keresinde elimi sıkmadı ve ben de onu kovdum.”

Butler, mağlubiyetinin ardından uzaklaşırken geri döndü ve tek parmakla selama tanık oldu.

Onu sevdi.

Kendisi gibi birbirine bağlı oyuncularla dolu bir takımda Strus, Butler’ın saygısını daha da fazla kazandı.

Strus, “O zaman bu bizim el sıkışmamızdı,” dedi. “Bu sadece bizim işimiz.”

Herkes bu kadar tekrarlanan müstehcenlikten heyecan duymadı.

“Ajanım [Mark Bartelstein] Strus buna pek hevesli değildi,” dedi. “‘Bunun için ceza alırsan, sana hiç yardım etmeyeceğim’ gibiydi. Ama nah, bu şaka. Herkes bunun bizim meselemiz olduğunu biliyor. Ailem umursamıyor, bunda bir sakınca yoktu ama Mark ilk başta bundan pek hoşlanmadı ama şimdi anlıyor.”

Hepsi yapar. Butler’ın takım arkadaşlarıyla yaptığı anlamlı rutinler, Heat içinde derin bir dostluk kurdu — 3-1 mağlup olarak Pazartesi günü Denver’daki 5. Maça girerken (20:30 ET, ABC) nihai teste tabi tutulacak olan takım çapında bir güven. .


KAHYA BİR rutin adam, özellikle maçlardan önce. Neredeyse herkes için kişiselleştirilmiş anlar içeren, özenle oluşturulmuş bir ritüelden geçiyor. Antrenörler ve personel genellikle çift yumruk pound ve hızlı bir kucaklama alır. Gaziler Kevin Love ve Kyle Lowry daha resmi bir şekilde el sıkışıyor.

Love, ESPN’e “Hepimiz iş yapıyoruz” dedi. “Düz bir sözleşme sarsıntısı gibi.”

2021’de Heat’e büyük ölçüde Butler ile olan ilişkisi nedeniyle inen Lowry de benzer bir hikayeyi yineledi.

Lowry, ESPN’ye çiftin rutinlerini nasıl bulduklarını anlatırken “Benim,” dedi. “Ben sadece profesyonelim. Ben mükemmel bir profesyonelim. Sadece bir el sıkışma. Sahaya çıkın ve profesyonel olun. [more involved type of] el sıkışma — böyle bir anım yok.”

Heat guardı Gabe Vincent, Butler’la el sıkışma fikrinin tam olarak ne zaman ortaya çıktığından emin değil.

Vincent, “Sanırım çaylak yılımdı,” dedi. “Bize organik olarak geldi.”

Butler, Vincent’ı gördüğünde, her iki adam da sağ işaret ve orta parmaklarını uzatır ve ardından parmaklarını burunlarının altına getirmeden ve ardından göğüslerine vurmadan önce birkaç saniye birbirine dokunur.

Vincent, “Bu, tıkırdayan şeylerden biri,” dedi. “Bir şekilde oluyor. ‘Ah, sanırım bunu yapmaya devam edeceğiz’ diyorsunuz.” Ve işte burada, bazıları daha planlı, bazıları daha kasıtlı, ama bizimkinin öyle olduğunu sanmıyorum.”

Her etkileşim, harcanan zaman veya çaba ne olursa olsun, Butler’ın takım arkadaşlarıyla bağlantı kurmasının başka bir yoludur.

Butler, ESPN’e “Pek çok farklı erkekle yaşadığım yolculuklardan bahsediyorsunuz” dedi. “Her şey bizi gülümsetmek, akışı serbest bırakmak, baskı yok, hiçbir şey için endişelenmiyorsunuz. Sadece iki insan, iki erkek kardeş, iki takım arkadaşı, siperde birlikte olan iki adam ve siz hemen bir şeyler buluyorsunuz.” hiçbir yerde, ama biziz.”

İÇİNDEKİ ÇOĞUNA Heat soyunma odası Butler, organizasyonun ünlü Heat kültürünü tanımlayan tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Heat guardı Caleb Martin ESPN’e “Ondan çok şey öğrendim. “Buraya geldiğimden beri, özellikle iki yönlü olarak geldiğimden beri yolculuğuma nasıl devam edeceğimi ve yön vereceğimi her şeyden çok ve – onunla bu çılgınca çünkü o sadece nerede olabileceğinizi hatırlatıyor. mücadeleler.”

Bazı eski gaziler gibi, guard Duncan Robinson da sahaya çıkarken Butler’dan sert bir tokalaşma alır, ancak Martin’in anı biraz daha hareketli gelir: Sağ elle tokalaşma, ardından sol elle tokalaşma ve bir baş sallama — değiş tokuş edilen bazı kelimelerle.

Martin, “Sadece oynuyorduk, bazı şeyler yapıyorduk,” dedi. “Ve ‘Evet, bu bizim — şimdi olacak’ gibiydi. Sonunda öyle oldu. Sadece rastgeleydi.”

Martin, çiftin soyunma odasında rutini uyguladığını ve zamanla takılıp kaldığını söyledi. Martin’e göre el sıkışma, bu ana ulaşmak için çıktığı yolculuğu temsil ediyor, Butler’ın 12 yıldan uzun bir süre önce birçok genç takım arkadaşının takip etmeye çalıştığı bir yolu aydınlattığı gibi.

Martin, Butler’la el sıkışmasının neyi temsil ettiği hakkında “Bunların çoğu bizimle yürekten ilgili,” dedi. “Sürekli diyor, benim gibi adamlar, Gabe, Max, tabii ki sıradaki herkes, ama bu hazırlıksız adamlar kesinlikle, kalbi siz olmalısınız. Takımın kalp atışı olmalısınız. Ve bu yüzden her zaman dokunuyoruz. iki kez ve sonra dap up, yani çoğu, sadece kalbimizi tıklıyoruz.”


HİÇBİR OYUNCUDA YOK Heat’te Udonis Haslem’den daha yürekli. 43 yaşındaki, 20 yaşındaki Heat lifer, profesyonel ruhunu organizasyona akıttı ve genellikle Butler’ın ihbar için yere düşmeden önce bağlantı kuracağı son kişidir. Haklı olarak, Heat yıldızı ile en koordineli değiş tokuşa da sahip.

Bu, Haslem’in çift arasında tutmak istediği, aralarında bazı motive edici kelimelerin olduğu altı el sıkışma serisidir.

Haslem ESPN’e “Bir, bir-iki, bir-iki-üç vuruş” dedi. “Onunla söylediğimiz bir şey. Söylediklerimiz el çırpmayla eşleşiyor. Ritim içinde. Size ne söylediğimizi söyleyemem ama söylediklerimiz eşleşiyor.”

Isı merkezi Bam Adebayo’nun el sıkışması, çiftin hızlı takası seçmesinin benzersiz bir nedeni ile geliyor.

ESPN’e konuşan Adebayo, “Finding Nemo’yu izlerseniz anlayacaksınız.

Popüler Disney filminde deniz kaplumbağasını ez, oğlu Squirt’e “bana biraz yüzgeç ver!” Genç kaplumbağa heyecanla babasının az önce yaptığını görüp görmediğini sorduktan sonra. Sonra Crush, “Noggin” der ve kutlama için kafa tokuşturabilmeleri için genç kaplumbağaya başını işaret eder.

Her maçtan önce Butler ve Adebayo kutlamayı taklit ediyor, ön kollarını birbirine vuruyor ve ardından kafalarına dokunuyor. Adebayo, “Bir kere yap,” dedi. “Ve bir süre sonra bu bir rutin haline geliyor.”

Şubat ayında Heat ile sözleşme imzalayan ve 15 sezondur ligde yer alan Love, Butler’la el sıkışmanın bir anlam ifade ettiğini biliyor.

Love, “Buraya geldiğinde her şeyin tek bir şeyle ilgili olduğunu çok çabuk anladı” dedi. “Yani benim için bu, gidişatı belirlemesi ve bize liderlik etmesi gerektiğini bildiği gibi bir anlayış ve bizi görürseniz, tamam, bu sadece göz göze anlayış. Sözsüz dil.”


2. MAÇTAN SAAT ÖNCE Strus, Doğu Konferansı finallerinin ardından Chicago banliyölerinde tezahürat yaparak büyüdüğü oyunculardan biriyle bir kez daha tek parmakla selam verirken, Butler ile oynamanın nasıl bir his olduğunu anlattı.

Strus, “Hepimizin güvenini besliyor,” dedi. “Her gün, her maça yaklaşma şekli. O böyle giderse her oyunu kazanabileceğimize dair dünyadaki tüm güvene sahibiz. O şu anda dünyanın en iyi oyuncularından biri değilse de biri ve biz sadece bunun bir parçası olduğum için mutluyum.”

El sıkışma ekibinin bir başka üyesi olan emektar merkez Cody Zeller, benzer bir şekilde durumu özetledi.

Zeller, ESPN’ye Butler ile oynamaktan “Çok eğlenceli,” dedi. “İşe gitmesine izin ver. Sen sadece gösterinin tadını çıkar.”

Ve bu şov bahşiş vermeden çok önce başlıyor.

Love, Butler’ın rutini hakkında “Bu çok büyük,” dedi. “Bu ortak nokta. Soyunma odamızda sahip olduklarımız ve soyunma odasının ne kadar özel hale geldiği göz önüne alındığında, bence bunu her bir oyuncuyla birlikte yapmak çok yol kat ediyor çünkü ekstra çaba göstermek, gitmek istiyorsunuz. o takım arkadaşı için fazladan bir mil ve sen onlar için fedakarlık yapmak istiyorsun.”

Vincent, “Çevresinde bulunduğum en özverili yıldızlardan biri,” diye ekledi. “Genel olarak düşünüyorum. Sahada, saha dışında, özverili olduğu gibi düşünüyorum – takım arkadaşlarına çok güveniyor. Fazladan pas atmakta ya da sadece doğru okumayı yapmakta hiçbir sorunu yok. Ben Basketbol oyununa büyük saygı duyduğunu ve safça oynandığını görmek istediğini düşünüyorum.”

Ayrıca Heat’i bağlayan bağların da saf olmasını istiyor. Bu nedenle, zamanını rutinini tanımlayan el sıkışmaları ve Heat kültürünün yeni bir sütununu geliştirmek için harcadı.

Butler, el sıkışmaları hakkında “Baştan sona biziz,” dedi. “Ve her zaman söylediğim gibi kimse için endişelenmiyoruz. Bazı tokalaşmalarımız insanları rahatsız ediyorsa, öyledir dostum, gülümsüyoruz ve bununla eğleniyoruz.”

ESPN’den Ohm Youngmisuk bu hikayeye katkıda bulundu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.