DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19969533,53%
İstanbul
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İbrahim Murat Gündüz’ün  ISKA Federasyonuna yaptığı resmi başvurunun Türkçe metni
  • 46Haberler
  • Yaşam
  • İbrahim Murat Gündüz’ün  ISKA Federasyonuna yaptığı resmi başvurunun Türkçe metni

İbrahim Murat Gündüz’ün  ISKA Federasyonuna yaptığı resmi başvurunun Türkçe metni

ABONE OL
Eylül 9, 2023 09:39
İbrahim Murat Gündüz’ün  ISKA Federasyonuna yaptığı resmi başvurunun Türkçe metni
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

 

Kick Boks, Mücadele Sporları Federasyonu Başkanlığı adı altında 18.10.2004 tarih ve 340 sayılı Bakanlık onayı ile; Kick Boks, Wushu (Kung Fu), Aikido, Muay Thai, Ashihara Budo Kai branşlarıyla Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Profesyonel Kick Boks Şubesi 26 Haziran 2007 tarih ve 132 sayılı Bakanlık Onayı ile kurulmuş olup, Federasyon, Ulusal ve Uluslararası Profesyonel faaliyetlere iştirak edebilmesi için ise WAKO PRO’ya üye olmuştur.

3289 sayılı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün Teşkilat ve Görevleri hakkındaki Kanun ile 6215 Sayılı Kanun ile Federasyonun yetki ve sorumlulukları yeniden düzenlenmiş ve Federasyon, Bağımsız Spor Federasyonu statüsünü almıştır.

13.12.2006 tarih ve 343 sayılı Başbakanlık Makamı oluru ile Türkiye Kick Box Federasyonu, idari ve mali yönden özerklik kazanmıştır. Özerklik kararı Resmi Gazete’nin 22 Aralık 2006 tarih ve 26384 sayısında yayınlanarak yürürlüğe girmiş  ve aynı yılda IAKSA ile WAKO’nun  birleşmesiyle Türkiye,  WAKO ya (Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliği) üye olmuştur.

3289 sayılı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün Teşkilat ve Görevleri hakkındaki kanun ile 6215 sayılı kanunla yetki ve sorumlulukları yeniden düzenlenerek Türkiye Kick Box Federasyonu, Bağımsız Spor Federasyonu statüsünü almıştır.

Türkiye de Muat Thai alanında Sporun ve Sporcuların desteklenmesi, haklarının güvence altına alınması amacı ile Elit Class Muay Thai Şampiyonasında Türkiye ye 18 Adet Madalya kazandıran ve Türkiye nin Dünya sıralamasında üçüncü sıraya yükselmesinde önemli bir rolü olan Türkiye Muay Thai Milli Takımı Teknik Direktörü Şahin EROĞLU önderliğinde ve birçok Spora gönül vermiş iş insanının desteği ile şimdiye kadar birçok Türk Sporcu Dünya çapında başarı elde ederken aynı zamanda Kick Box Spor dalına birçok yeni sporcu kazandırmış bulunuyoruz. Bunun yanında Profesyonel Kickboks Spor Dalının gelişmesi ve dünya çapında tanınması amacı ile Türkiye de Army Of Fighters İsimli Profesyonel Kick Box Organizasyonları ve Yarışmaları düzenlemekteyiz. .

Bu çalışmalarımızın daha etkin bir şekilde ilerlemesi için Federasyonunuzun Türkiye de bir merkezinin bulunması gerekmektedir. Bu talebimizin kabul edilmesi halinde yapılacak bütün çalışmalar, bu konuda uzman kadromuz ve Hukuk Ekibimiz tarafından yürütülecektir.

Federasyonunuzun bir Merkezinin Türkiye de kurulması halinde Devlet tarafından Federasyon için tahsis edilecek alan üzerinde kurulacak Kamp Tesisi, gerek Türkiye de bulunan Sporcuların yetiştirilmesinde gerekse Dünya genelinde bir çok Sporcunun Türkiye de bu kamplarda yetişmesi ve gelişmesinde önemli bir rol oynayacaktır.

Bu nedenlerle, Sayın Federasyonunuzdan Türkiye de bir Sizleri temsil eden bir merkezin kurulmasına ilişkin bir karar almanızı , bu süreçte gerekli bütün hizmet ve yasal işlemlerin yürütülmesi için tarafımıza yetki verilmesini talep ediyoruz.

Saygılarımızla,

 

 

TÜRKİYE MUAYTHAİ FEDERASYONU Profesyonel Şube BAŞKAN YARDIMCISI

İBRAHİM MURAT GÜNDÜZ

​​​​​​​​​

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.