DOLAR 32,5240 0.03%
EURO 34,9877 0.27%
ALTIN 2.432,99-0,09
BITCOIN 21169740,06%
İstanbul
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

En Yakıcı Soruları Parçalamak

En Yakıcı Soruları Parçalamak

ABONE OL
Temmuz 18, 2023 21:58
En Yakıcı Soruları Parçalamak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hollywood aktörleri grev hattındaki yazarlara katıldıkça eğlence endüstrisi değişime doğru ilerliyor.

160.000’den fazla TV ve film aktörünü temsil eden bir işçi sendikası olan Screen Actors Guild – Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu – resmen katılmak için oy kullandı. Yazarlar Guild of America, sektörde yapay zeka kullanımı ve adil ücretler konusunda bir anlaşmaya varamadığı için 14 Temmuz’da Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği’ne (AMPTP) karşı greve gidiyor.

“Bu bizim için çok ufuk açıcı bir saat. Bir grevi önleyebileceğimizi düşünerek gittim. Bu hareketin ciddiyeti üzerimde kaybolmuş değil” fran drescherlonca başkanı, grevin yürürlüğe girmesinden bir gün önce düzenlediği basın toplantısında belirtti. “Bu ülkede ve dünyada milyonlarca olmasa da binlerce insanı etkileyen çok ciddi bir şey. Sadece bu birliğin üyeleri değil, aynı zamanda bu sektörde çalışan insanlara hizmet veren başka sektörlerde çalışan insanlar. … Başka seçeneğimiz yoktu. Burada mağdur olan bizleriz. Çok açgözlü bir varlık tarafından mağdur ediliyoruz.”

Bu arada, Paramount, Netflix, Amazon, Universal ve Warner Bros. dahil olmak üzere büyük stüdyoları temsil eden AMPTP. – üyelerinin müzakerelerdeki başarısızlıktan hayal kırıklığına uğradığını söyleyen bir açıklamada yanıt verdi ve grevi “Bizim değil, Birliğin seçimi” olarak nitelendirdi.

“Bunu yaparken, tarihi maaş ve kalan artışlar, emeklilik ve sağlık katkı payları, seçme korumaları, kısaltılmış dizi seçenek süreleri, oyuncuların dijital benzerliklerini koruyan çığır açan bir yapay zeka teklifi ve daha fazlası için önemli ölçüde daha yüksek tavanlar teklifimizi reddetti.” açıklama okundu.

Hem aktörler hem de yazarlar işsiz ve grev sıralarındayken, 1960’tan beri aynı anda gerçekleşmeyen bir şey, hayranlar, televizyonun ve filmin geleceği hakkında ezici miktarda soruyla baş başa kaldı – buna olmayanları nasıl etkileyeceği de dahil. lonca üyeleri.

SAG-AFTRA’nın saldırısını çevreleyen en yakıcı soruların tam bir dökümü için kaydırmaya devam edin:

Breaking Down SAG-AFTRA Strike-En Yakıcı Sorular-Filmlere Gitmek Uygun mu-İzlemek Uygun mu?
ETIENNE LAURENT/EPA-EFE/Shutterstock

SAG-AFTRA Neden Grevde?

SAG-AFTRA üyeleri daha iyi çalışma koşulları, daha iyi ücret ve yapay zeka kullanımında sınırları görecek sözleşmeler için mücadele ediyor. Oyuncular ayrıca artıklarla ilgili olarak yeni bir süreç istiyor; bu, sanatçılara çalışmaları DVD’ler, akış hizmetleri ve yeniden gösterimler gibi ilk yayınlanma tarihinden sonra yeniden kullanıldığında ödeme sağlıyor.

SAG-AFTRA Grevi Filmleri ve Dizileri Nasıl Etkileyecek?

WGA grevi, yapım aşamasındaki birkaç TV şovunu ve filmi duraklatırken, SAG-AFTRA grevi, ABD’deki nispeten mevcut tüm projelerin ve hatta yurtdışındaki bazı film çekimlerinin durma noktasına gelmesiyle, endüstriyi genel olarak tamamen bozacak.

Aktörlerin ise, basına çıkmaları, kırmızı halılar ve kongreler aracılığıyla vurulan şirketlerle (stüdyolar) bağlantılı mevcut veya gelecekteki projelerini tanıtmaları yasaklandı.

Üye Olmayan Biri Grevi Nasıl Destekleyebilir?

Şu anda işsiz olan oyuncular ve ekip üyelerini destekleyen Eğlence Topluluğu Fonu’na bağış yapmak, sosyal medyada gönderi paylaşmak ve grev sıralarına katılmak sendikayı desteklemeye yardımcı olabilir.

Film Eleştirmenleri Hala Filmleri İnceleyebilir mi?

Eleştirmenler loncanın bir parçası değildir, yani filmleri veya TV şovlarını incelemeyi bırakmak zorunda değildirler.

Etkileyen Kişiler Hala Filmleri ve TV Şovlarını Tanıtabilir mi?

Evet ve hayır. Bir influencer sendikasız ise, grev kurallarına uymaya tabi değildir. Bununla birlikte, bir influencer SAG-AFTRA Influencer Anlaşması kapsamında çalışıyorsa veya gelecekte çalışmayı umuyorsa, film ve TV şovlarının tanıtımını yapmaması istenmiştir.

Bir etkileyici, ücretli veya başka türlü bir şeyi tanıtmak için sözleşmeliyse, SAG onlara yükümlülükleri yerine getirmelerini tavsiye eder.

Hayranlar Akış Hizmetlerini İptal Etmeli mi?

Ne SAG-AFTRA – ne de WGA – herhangi bir akış platformunun boykot edilmesi çağrısında bulunmadı.

Hayranlar Hala Sinemaya Gidebilir mi?

Evet! SAG-AFTRA, kimseden sinemaya gitmeyi bırakmasını veya en sevdiği filmleri desteklemeyi bırakmasını istemedi.

Taraftarlar Sözleşmelere Katılabilir mi?

Taraftarlar toplantılara katılmaya davetlidir. Ancak, aktörler muhtemelen artık katılımda olmayacak. Katılırlarsa, grevdeki işle bağlantılı projeleri hakkında konuşamayacaklar veya hayran buluşması, selamlama ve paneller dahil herhangi bir promosyon yapamayacaklar.

Hayranlar Cosplay Yapabilir mi?

Bir hayran SAG-AFTRA üyesi değilse ve çalışmaları için bir stüdyo tarafından para ödenen bir influencer değilse, kostümlü giyinmelerine izin verilir.

Hayranlar Filmleri ve TV Şovlarını Kişisel Hesaplarında Tartışabilir mi?

Hayranlar, TV ve film söylemlerine katılmaya devam edebilirler.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.