DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19839242,75%
İstanbul
31°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Araplar Estetik Doktorlarının Kapısını Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat Gibi Olmak İçin Çalıyorlar
  • 46Haberler
  • Yaşam
  • Araplar Estetik Doktorlarının Kapısını Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat Gibi Olmak İçin Çalıyorlar

Araplar Estetik Doktorlarının Kapısını Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat Gibi Olmak İçin Çalıyorlar

ABONE OL
Mart 15, 2023 18:41
Araplar Estetik Doktorlarının Kapısını Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat Gibi Olmak İçin Çalıyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Alanında çok önemli ameliyatlara imza atan Op. Dr. İlker Manavbaşı 2023 dönemine ait estetik trendleri ile alakalı Breaking News Turkey’den Elif Tayhan’a çok özel açıklamalarda bulundu.

Elif Tayhan; Hocam estetikte yeni trendler neler? 2023 yılına girmemizle birlikte değişik estetik yöntemleri geldi.

Op.Dr.İlker Manavbaşı; Yıllar içerisinde insanlar ameliyatsız işlemlere biraz daha fazla ilgi duymaya başladılar. Bununla eş zamanlı olarak askılama yöntemleri daha popüler olmaya başladı. Bizim de burada uyguladığımız ip askı yöntemleri, kalıcı yada kalıcı olmayan geçici iplerle. Sonuçları daha iyi geçici iplere nazaran çok daha iyi ve uzun yıllar devam ediyor. Çok daha iyi sonuçlar alıyoruz. Bunun dışında yağ ile vücut şekillendirme ameliyatlarında son zamanlarda epey bir değişiklik olmaya başladı.

Yağ enjeksiyonu son 20 yıldır fazla yapıyorduk, burada daha ziyade yüze ellere ve liposuction yapılmış bölgelerde oluşan problemleri düzeltmek için yapıyorduk ama son yıllarda özellikle meme büyütme amacıyla ve bbl ameliyatı dediğimiz tüm vücudu şekillendirdiğimiz popoya yağ verme ameliyatları da en çok yaptığımız ameliyatlardan bir tanesi. Bir de bu yağ verme ameliyatları ile birlikte aslında hem popo şekillendirme hem de meme şekillendirme ameliyatlarında kombine yada hibrit dediğimiz ameliyatlarda daha sık uygulanmaya başlandı. Burada o bölgeyi, büyütmek istediğimiz bölgeyi küçük bir protez kullanarak büyütüyoruz ve yağ enjekte ediyoruz. Hem memede hem popoda bu tarz hibrit ameliyatları adı altında kullanıyoruz. Genelde bu tip ameliyatları sayabiliriz.

Elif Tayhan; Hocam yurt dışından inanılmaz bir talep var ülkemize estetik operasyonlar için. Artık yabancılar için Türkiye’ye bir estetik üssü diyebilir miyiz?

Op.Dr.İlker Manavbaşı; Diyebiliriz doğru. Hem doktorlarımızın kalitesi, hem ameliyatlarımızın sonuçlarının iyi olması hem de belli bazı ülkelere göre fiyatlarımızın daha uygun olması yurt dışından ciddi bir hasta talebine sebep oluyor. Özellikle Avrupa, Amerika, Avusturalya ve uzak ülkelerden bile en başta da tabi arap ülkelerinden arap yarımadasından çok ciddi sayıda hasta ülkemize estetik ameliyatı olmak üzere gelmekte. Şimdi belli başlı ülkeler uzun yıllardır ülkeleri dışından ameliyat hasta çekiyorlardı. Ancak Türk doktorlarının başarısı da görüldükçe hastalar tarafından takdir edildikçe son 5 ila 10 yıldır trend giderek arttı, saç ekimindeki başarılar tabiki bunlar unutulmamak gerekiyor. Çok ciddi sayıda hasta ülkemize gelip estetik ameliyat olup ülkesine dönmekte.

Elif Tayhan; Hocam sizlere fotoğraf ile gelenler var mı? Ünlülere benzemek için?

Op.Dr.İlker Manavbaşı; Evet şimdi şöyle söyleyeyim araplar genelde bunu yapıyorlar, özelliklede Türk dizilerinden sonra ben bazen şaşırıyorum gelen araplar Türkçe konuşuyorlar. O kadar Türk dizisi seyrediyorlar ki işte Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat, Tuba Büyüküstün bunlar tanıdıkları kişiler, çoğu zamanda bunlarıda gösterip bize bunlara benzemek istediklerini Türk oyuncular gibi kaş, burun dudak istiyorum diyorlar. Bu Türk dizilerinin başarısını gösteriyor. Özellikle arap dünyasında etkili oluyor.

Elif Tayhan; Hocam Telefon filtreleri etkiledi mi, estetik görüşünü?

Op.Dr.İlker Manavbaşı; Özellikle selfi çekilmesi çok fazla etkiledi. İnsanlar kendilerini bu kadar yakından tabi görmüyorlar özellikle bu dokunmatik telefonlar geliştikten sonra sürekli insanların fotoğraf çekme alışkanlığı da değişmeye başladı, sürekli selfiler çekildikçe insanlar kendilerinde kusur bulmaya başladılar zaten filtrelerinde kullanılması bu yüzden. Mevcut kusurları örtmek için. Filtrede bizi ilgilendiren şu bazen insanlar özellikle üzerinde oynanmış fotoğrafları çok anlayamadıklarından ameliyatla böyle bir sonuç elde edeceklerini düşünüyorlar.

Biz yavaş yavaş hastaları eğittikçe, gerçek görüntü olmadığı çeşitli aplikasyonlar kullanılarak görüntülerin elde edildiğini biz izah ediyoruz hastalara, bu konuda dikkat etmeleri gerekiyor. Bazen gerçeği yansıtmayan resimleri bize gönderdiklerinde buna benzemek istiyorum diye talepleri bu yöndende oluyor ancak, biz bunların üzerinde çok durmuyoruz, hastalarımızı bu yönde eğitmeye gayret gösteriyoruz.

Araplar Estetik doktorlarının kapısını Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat gibi olmak için çalıyorlar.

Op.Dr.İlker Manavbaşı; Tabi şimdi her zaman için estetik cerrah popüler olduğu gün başladığı günden itibaren kadınlar tabiki erkeklerden sayı olarak daha fazla estetik ameliyat talep ediyorlar. Erkeklerin bu işe soyunması, talepleri daha ziyade doğal sonuçlar elde edilmeye başladıktan sonra. Şimdi ben erkekler açısından en fazla hangi ameliyatlarını yapıyorum, burun ameliyatları yapıyorum, yağ aldırma ameliyatları yapıyorum, burada bir parantez açalım, özellikle kaslı görünmek için yaptığımız ameliyatlar var.

Tabiki hasta popülasyonu açısından bu ameliyatlarda erkekler daha ağırlıklı. Burun ameliyatlarında tabi yıllar içerisinde sayı giderek arttı. Bundaki en büyük etken doğal sonuçlar, çünkü estetikli görüntü erkekler için çokta hoşa gitmeyen bir sonuç. Hiç bir erkek ameliyatının belli olmasını istemez. Kadına benzeyen bir burun sahibi olmak bir erkek için yıkıcı olabilir. O yüzden erkekler plastik cerrahların kendilerine özel ameliyatlar yaptığımızı keşfettiklerinde sayılarında artma yaşandı. Bunu her platformda gündeme getiriyoruz, her türlü ortamda erkeklere ve kadınlara farklı ameliyatlar yapıldığını bu yüzdende hiç bir erkeğin kadına benzemeyeceğini belirtiyoruz. Çoğu erkek vücudunun başka bir görünümde olacağını düşünerek vazgeçiyor ameliyatlardan. Erkeklere ve kadınlara yapmış olduğumuz ameliyatlar isim olarak aynı olsa da şekil olarak çok farklı ve bir birinden benzemeyen sonuçlar vermekte.

 

 

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.